9 Mayıs Avrupa Günü’nü bir gün önceden kutlamak üzere Türkiye-Avrupa Birliği Derneği olarak düzenlediğimiz “Avrupa Kimliği ve Türkiye” başlıklı panel, Dernek Başkanımız Prof. Dr. Gül Turan’ın açılış konuşmasıyla başladı.
Başkanımızın konuşmasından sonra başlayan panelde, Dışişleri eski Bakanı Hikmet Çetin, emekli Büyükelçi Özdem Sanberk, gazeteci Kadri Gürsel ve Doç. Dr. Zeynep Alemdar, Prof.Dr. Gül Turan’ın moderatörlüğünde Avrupa Birliği-Türkiye ilişkilerini konuştular.