Haberler

TURABDER GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

By 27/06/2021No Comments

Türkiye Avrupa Birliği Derneği (TURABDER) Yönetim Kurulu Başkanlığına Av. Zeynephan Gemicioğlu seçildi, yeni Yönetim Kurulu çalışmalarına başladı.

Yeni Dönemde Ticari İlişkiler, Dijitalleşme, Tarım ve Çevreye Yönelik Çalışmalar Ön Planda Olacak

“AB ile bütünleşme” hedefine varılabilmesi adına gerçekleştirilecek çalışmalara öncülük etmek ve AB ve üye ülkeleri ile ilişkilerin devamlılığını sağlamak amacıyla faaliyetlerini sürdüren Türkiye-Avrupa Birliği Derneği yeni yönetimiyle çalışmalarına başladı.

Türkiye’nin önemli sivil toplum kuruluşları arasında yer alan ve 34 yıldır sürdürdüğü çalışmalarıyla Avrupa Birliği ile bütünleşme adına ciddi adımlar atan Türkiye – Avrupa Birliği Derneği Olağan Genel Kurul toplantısı Dernek üyelerinin geniş katılımıyla Okan Üniversitesi Tuzla Kampüsü’nde yapılan genel kurul toplantısında, yeni dönem Yönetim Kurulu Başkanlığına Av. Zeynephan Gemicioğlu seçildi.

Gemicioğlu ile birlikte Doç.Dr. Deniz Sert (Başk. Yard.), Av. Erkut Emcioğlu (Sayman), Prof. Dr. Zeynep Alemdar, Rana Birden, Arda Batu ve Semih Beken’den oluşan yeni Yönetim Kurulu gerçekleştirecekleri çalışmalar konusunda heyecanlı olduklarını belirtti.

Yeni dönem vizyonları ve gerçekleştirecekleri çalışmalar konusunda bilgi veren Av. Zeynephan Gemicioğlu, “Öncelikle destek veren tüm dernek üyelerine teşekkür ediyoruz. Önümüzdeki dönem de kuruluş vizyonumuz doğrultusunda projelerimize hız kesmeden devam edeceğiz. Bununla birlikte; dijitalleşme, çevre, tarım, ticari ilişkiler, startuplar, kadın istihdamı ve yatırım ilişkilerinin geliştirilmesi konuları üzerinde yoğunlaşacağımız başlıklar olacak. Bu konularda Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi ve devamlılığına yönelik faaliyetler gerçekleştirmeye öncelik vereceğiz” diye konuştu.